24 April 2016

EN     In the lieu of few current events and my life experience overall, I have once again come to conclusion that humans are cruel beings. Is it our personal features or just how we are programmed, put it how you want, but we tend to be snotty, rude and just plain evil against each other. And really why? In the past few years when social media has bloomed to unexpected levels and such professions as bloggers, instagrammers, vloggers and media influencers have appeared, this dark part of our personalities has bloomed as well. Now people, who I didn't even know existed, can hate on my features and personality. While letting out your angst on my appearance is kinda ok (but not really), because I was the one who decided to share, for example, pictures of me, it is not okay to hate on my personality. For one, you don't know me and I don't know you. And further, you only see what I choose to show you. So take a sip and be a good kid. Concentrate on you and people around you, not the one in your screen.

me ≠ your version of me

LV     Pēdēja laika notikumu un manas pieredzes iespaidā, atkārtoti secināju, ka cilvēki ir diezgan ļaunas radības. Vai tās ir mūsu personīgās iezīmes vai daļa no cilvēka esības, nemāku teikt, taču katrs no mums reiz ir bijis nejauks, nelaipns un pat ļauns. Un kāpēc? Pēdējo gadu laikā sociālie mediji ir uzplaukuši līdz neparedzētiem apmēriem un tādas profesijas kā blogeri, instagrammeri, vlogeri un sociālo tīklu ietekmētāji ir saauguši kā sēnes pēc lietus, arī mūsu personību tumšā puse ir atdzīvojusies. Šobrīd cilvēki, kuri nekad nav personīgi tikušies, var ienīst viens otru vai nomelnot kāda izskatu un pat personību. Kamēr nomelnot kādu viņa izskata dēļ vēl būtu pieņemami lidz konkrētai  robežai (labāk gan to nedarīt), jo mēs esam tie, kas publicē bildes visu apskatei, nomelnot kāda personību ir nepieņemami. Pirmkārt, tu nepazīsti mani un es nepazīstu tevi. Un, otrkārt, tu redzi tikai to, ko es izvēlos tev parādīt. Tāpēc iedzer malku tējas, nomierinies un koncentrējies uz sevi un cilvēkiem sev apkārt, nevis uz tiem, ko satiec vien caur ekrānu. 

es ≠ tava versija par mani
VEST: SHEIN via shein.com | TOP: H&M | FLARE JEANS: LINDEX | SUNGLASSESFENDI PARADEYES via Polhem PR | SHOES: CALVIN KLEIN | BAG: VINTAGE | EYES: H&M GLOBAL FUSION EYE QUAD | LIPS: NYX BUTTER GLOSS in APPLE STRUDEL

PHOTOGRAPHY: LAURA ALKSNE
EDITING: BRIGITA DAMBE

11 comments

 1. Varbūt sanāks šerpi, bet... Man šķiet, ka blogeriem vajadzētu uzaudzēt biezāku ādu vai arī pievērsties citiem, mazāk ekshibicionistiskiem hobijiem. Negatīvie komentāri nav nekas jauns vai tāds, kas būtu uzradies līdz ar internetu. Katram mums kādreiz dzīvē nākas saskarties ar negatīviem viedokļiem, gan no pazīstamiem, gan nepazīstamiem cilvēkiem. Svarīgākais ir tas, kā mēs ar to tiekam galā, tas daudz pasaka par personību.
  Diemžēl man pēc vairākiem piemēriem sāk šķist, ka daži blogeri (Latvijas un ārvalstu) sevi uzskata par svētajām govīm - kad komplimenti birst, tad svētlaimē klausās, bet, tikko kā parādās kritika, tā spuras gaisā. Nevajag mani pārprast, es nekādā veidā neatbalstu aprunāšanu vai ķengāšanos, bet pieaugušam cilvēkam tomēr vajadzētu saprast, ka tad, kad tu lielu daļu savas dzīves dokumentē un izliec publiskai apskatei, tad kādam kaut kas var arī nepatikt. Gandrīz katrā profesijā nākas kontaktēties ar dažādiem cilvēkiem vai uzklausīt kritiku, kas pat ne vienmēr ir pamatota, nu tāda ir dzīve. Turklāt paši blogeri pēdējā laikā tēmē uz masu auditoriju, nevis mazām domubiedru kopieniņām - ar visu, kas tam nāk līdzi.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pilnībā piekrītu! Esmu radusi pie dažādiem komentāriem un smīniem zem deguna, tas mani neuztrauc. Esmu to visu lielās devās saņēmusi visu savu dzīvi. Un lai cik pārsteidzoši tas nebūtu, blogs šķiet ir vienīgais, kas tādu kritiku nesaņem, vai tāda līdz manīm vienkārši nenonāk, jo uz to nekoncentrējos. Bet ir tā kā tu saki - jautājums kā to uztver citi, kas arī rezultātā rada saspīlētu gaisotni, ja ar kritiku nemāk sadzīvot.

   Delete
 2. Jāpiekrīt, ka tas, kas dažreiz vērojams sociālajos medijos ir daudz par traku - uzreiz atgādina skolas laikam tipisko cilvēku ķengāšanu. Šķiet, ka robeža starp virtuālo realitāti un to, kas notiek tur ārā ir kļuvusi teju vai neredzama, un tagad katra personīgais Instagram konts vienlaikus kalpo par bankas konta izrakstu un dvēseles dziļuma mērītāju. Smaga tēma, ko lai saka.

  Uz pozitīvākas nots - esmu absolūtā sajūsmā par šo meikapu!

  Vanda | The Late Latte

  ReplyDelete
  Replies
  1. Atrasts veids kā viegli un bez žēlastības izlikt visu savu slikto enerģiju uz citiem.

   Paldies par komplimentu! :)

   Delete
 3. I just discovered your blog and I am in love! I adore your style <3

  http://looktheotherway.co

  ReplyDelete
 4. nu.... dzivot pec principa, ja tev nav nekas labs sakaams, nesaki neko... ignoreet shkiet ir vislabaakais ieteikums, bet to jau mees visi zinaam.... cilveekus jau nevar taa vinkarshi izmacit, jaalauj tiem buut, ja visu laiku izmet to zhult, tad ar taadu arii tak dziivoo, beediigi....

  ReplyDelete
 5. uz citu noti...fantastiski melnais ar maaazliet balto, soma skaista - atgaadina, tas kaa man patiik somas neesaat - garaa lentee.... bildes pasakainas

  ReplyDelete
  Replies
  1. Es vairs nevaru neko panest rokās, gribas kaut kur nolikt un atstāt. Bet mugursoma vai soma pāri plecam ir ideālais variants - rokas brīvas un ej dzīvē! :D Paldies, Gint! :)

   Delete
 6. Nu es pēc savas kursa biedrenes Sarmas performances vēl aizvien domāju, ka varbūt kāds cilvēks, ko pazīstu ir ilūzija pat :D Jā, ir lietas, ko mēs pasniedzam vēlamo kā esošo, tomēr man liekas, ka ja tu raksti dienasgrāmatu par savu dzīvi un ikdienu, tad ir sava veida falša informācija pasniegt vēlamo par esošo. Pat anonīmi cilvēki, ir cilvēki, un mēs viņus arī nepazīstam, lai izprastu viņu motivāciju izpaust agresiju. Interneta agresivitāte ir novērojama jau kopš interneta pirmsākumiem, tāpēc nekas nav maināms, bet vienkārši mums ir jābūt tām, kas nes to gaismu, nevis jāplēšas vēl savā starpā..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sarma visiem parādīja! :D Un piekrītu visam, ko saki.

   Delete

Contact

© Brigita + Kristīne
DESIGN

by

THE BASIC PAGE