09 November 2016

EN   More often than not you will see me wearing dresses lately. On the other note, I love to pair them with pants. This KENZOxH&M dress wasn't an exception, while originally I planned it to wear with thigh high boots, it was just too cold and I gave into idea that this combo would be warmer (wrong I was). But how I wore the dress isn't entirely everything I want to talk about.

I want to address the variety of opinions that circulate around the yearly designer collections since 2004 when Karl Lagerfeld was the first to do a collection with H&M. We have seen the good and the bad, but all I want to say is that designers in my opinion do these colloborations thinking of their brand fans and fashion lovers, rather than the office person or stay at home mom.

So, if you can't find anything that suits your taste and style, it doesn't necesarily mean that the collection is tasteless and anyone who dares to buy or wear a piece has no taste and should be laughed at. Fashion is something you look at in wider context, and not neceserily always from the point of practicability. But plenty of persons can align their sense of style and lifestyle with such pieces to brighten up their look, me included. I'm not afraid of wearing what I like, it's that simple! One thing is how the ad is styled, and how are you wearing pieces from each collection in real life.


LV   Neraugoties uz iestājušos aukstumu, arvien biežāk valkāju kleitas. Bet joks ir tāds, ka tās velku ar biksēm, bet kas gan tur jauns - šeit tas redzēts jau vairākkārt. Taču gluži ne kleitas un bikšu kombinācija ir tas, par ko šodien vēlos paprātot. Manu prātu urda divas nometnes - ekskluzīvo H&M kolekciju nīdēji un to apjūsmotāji. Un tie, kas paliek pa vidu.

Viss sākās 2004. gadā, kad Karls Lāgerfelds pirmais iemēģināja šo sadarbības formu, un nu jau pēdējo 13 gadu laikā ikgadējās H&M un sabiedrībā atzītu un mīlētu dizaineru sadarbības kolekcijas ir ne tikai sajūsmas, bet arī dusmu un nesapratnes apvītas. Ekskluzīvās kolekcijas tiek veidotas domājot par modes namu un dizaineru mīlētājiem, ne ikdienas apģērbu biroja darbiniekiem vai, piemēram, māmiņām mājsaimniecēm, kurām priotitāte ir justies ērti. Tik vienkāršs iemesls rada nesapratni - kā tādas kolekcijas ir dzīvotspējīgas un kurš tās vispār pērk. Īpaši šeit Latvijā, kur neesam pieraduši pie tik spilgtiem un āru vērstiem darinājumiem.

Taču fakts, ka kleita vai mētelis nav radīts gluži ikdienas gaitām, nenozīmē, ka tā ir bezgaumīga, un to valkātājs prātu zaudējis. Uz modi skatos plašākā kontekstā, ne vien no tik svarīgā praktiskā viedokļa. Ir vairums personu, tajā skaitā es, kas šādas, reizēm daudzu nesaprastas lietas, iekļauj savā garderobē pavisam vienkārša iemesla dēļ - mums patīk, un atbilst ne tikai mūsu gaumei, bet arī dzīvesstilam. Turklāt jāatzīmē, ka veids kādā apģērbs tiek sakompektēts reklāmās un modes skatēs, reizēm ievērojami atšķiras no tā, kā tas tiks pasniegts valkājot ārpus žurnāla lapām un modes mēles. Domāju, ka tas arī  ir spilgti attēlots bildēs sāņus.


DRESS: KENZO x H&M | PANTS: H&M | BAG: DOLCE&GABBANA | ON LIPS: Vinyl Cream Lip Stain by YSL in Rouge Vinyle (401)

PHOTOS: LIVA BAMBALE
EDITING: BRIGITA DAMBE

12 comments

 1. Ja es maksāju lielu naudu par drēbēm,tad tādām,kas ir eksluzīvas,kvalitatīvas,šūtas pēc pasūtījuma,nevis masveidā izreklamētas

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tāpēc katrai no mums ir dots veselais saprāts, lai izsvērtu, kas ir kvalitatīvs un kas nav. Neteiktu, ka šī kleita ir nekvalitatīva vai kādā citā ziņā nopeļama, mani pamudināja tieši audums - 100% zīds. Tad nospēlēja toņi, modelis un variācijas kādā tieši šo kleitu varu uzvilkt. Tā nav radīta arī masveida tirgum, jā varbūt mēs Latvijā tādas būsim 30, bet ne 300; turklāt droši varu teikt, ka pērkot audumu un maksājot šuvējam (vēl jāpadomā vai viņš spēs realizēt Tavu ieceri un nesabojāt audumu) tiks patērēta tieši tāda pati summa kā par šo konkrēto kleitu. Ja runā par kolekciju kopumā - arī es daudz ko nesapratu, bija apģērbi, kurus varēja pašūt no labāka auduma, bet katram jau savs - kvalitāte vai vārds.

   Delete
 2. Laikam varu iedomāties, kura diskusija tevi iedvesmoja :D Pilnībā piekrītu. "Man nebūtu, kur vilkt" nav īsti arguments, kāpēc kaut kas ir slikts. No otras puses - attiecībā uz modi mani uzskati ir brīvi un spēju novērtēt daudzas un dažādas tās izpausmes, bet šīs kolekcijas man vienmēr atgādina, ka esmu iestrēgusi savā šaurajā komforta zonā un netaisos no tās drīzumā kāpt ārā :)

  Annija
  rigasmetro.wordpress.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tā bija viena no daudzajām, un mūsu viedoklis sakrita 100%! :) Visam savs laiks, kad gribēsi, tad kāpsi ārā no savas komforta zonas. Skolas laikā vēl pieturējos kas ir stilīgs, kas nav, ko pateiks mani klasesbiedri un vai neapsmies, bet tagad man ir vienalga - dzīvojam vienreiz un dzīvojam sev!

   Delete
 3. i love you queen <3 <3 check out our

  http://milkshakesryeik.weebly.com/

  ReplyDelete
 4. Fantastiskas bildes - pat ziemas aukstumā Tev ar Līvu ir izdevies uzburt košu un nedaudz arī Kenzo kolekcijai raksturīgo džungļu noskaņu. Burvīgi!

  www.callmemaddie.com

  ReplyDelete
 5. I love it! You look so stunning! =)


  - Cielo
  Mermaid in Heels

  ReplyDelete
 6. These photos are so amazing, I love that floral print
  xo
  www.laurajaneatelier.com

  ReplyDelete
 7. Amazing combo! love the dress

  thedaydreamings.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Ļoti skaistas fotogrāfijas. Tiešām sajutu ziemas aukstumā Džungļu auru ;) Outfits Tev izskatās superīgi!

  ReplyDelete
 9. awesome hair style with good looking bag !!!!!!!

  ReplyDelete

Contact

© Brigita + Kristīne
DESIGN

by

THE BASIC PAGE