23 May 2018

Viegli pagatavojamas, vizuāli pievilcīgas, barojošas un gardas, tādas brokastis ir mūsu gaumē. Un nav svarīgi, tā ir darbadiena, brīvdiena vai svētki, brokastis, kas dod enerģiju un prieku visai dienai, esam pelnījuši vienmēr. Šodien dalāmies ar košu brokastu recepti, kas pa spēkam ir ikvienam! Gatavojam plaucētas olas, kas pasniegtas ar zaļumu salātiem un cepeškrāsnī ceptu batāti - tas viss 20 minūšu laikā! 


NEPIECIEŠAMS:

1-2 batātes*
4 redīsi
1 mazais gurķis
5 cherry tomātiņi
sauja zaļumu pēc izvēles - izmantojām gārsu, pieneņu lapas, baziliku
1 ēdmk ķirbju sēklu
1 tjk eļļas
2 olas
sāls
pipari
sezama sēklas

1. Sagriez batāti biezās šķēlēs, liec uz sagatvotas cepampannas, apslaki ar eļļu un uzber piparus un sāli. Cep 200°C 15 minūtes. 
2. Tikmēr sagriez dārzeņus un salātus, liec bļodā, pievieno ķirbju sēklas, eļļu, sāli un piparus. Samaisi! 
3. Tad plaucē olas. Kā to darīt, meklē ŠAJĀ video, ja neesi to nekad darījis, izmanto trešo metodi - tev noteikti sanāks!
4. Tagad saliec visu kopā - uz šķīvja liec batātes šķēli, tad salātus un virsū plaucētu oliņu. Apber ar sezama sēkliņām. 

*Noteikti paliks pāri, bet sacep uzreiz vairāk - pārpalikumi lieliski noderēs pusdienām vai vakariņām!


Dalies arī TU ar savām brokastīm Facebook vai Instagram kontā, kur galvenajā lomā ir olas, un piedalies konkursā #PIELIECOLU2! Balvās FISKARS panna un katls, bet ikviens dalībnieks dāvanā saņems jauno pavārgrāmatu “52 OMLETES”! Visa informācija www.pieliecolu.lv!


Contact

© Brigita + Kristīne
DESIGN

by

THE BASIC PAGE